Починаючи із 01.01.2015 р. у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр) потрібно реєструвати абсолютно всі податкові накладні незалежно від суми ПДВ у них, у тому числі якщо обидва примірники залишаються у постачальника. Аналогічна вимога й до розрахунків коригувань до податкових накладних: вони також повинні проходити через Реєстр.

Постає питання: на яку суму ПДВ можна зареєструвати видану податкову накладну?  Цю суму (Σ Накл) визначають за формулою із п. 2001.3 ПКУ (у редакції від 01.01.2015 р.):

ΣНакл = ΣНаклОтр + ΣМитн + ΣПопРах - ΣНаклВид - ΣВідшкод - ΣПеревищ

Ви мали змогу ознайомитися з нею в матеріалі «ПДВшні зміни з 01.01.2015 р.: нова система електронного адміністрування» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 147/2014.

Зверніть увагу!

Показники формули (а відповідно, і результат) обліковують наростаючим підсумком із 01.01.2015 р. (для платників ПДВ, зареєстрованих після 01.01.2015 р. — із дати реєстрації).

Детальніше про всі ці аспекти читайте в матеріалі «Реєстрація податкових накладних і розрахунків коригування в Єдиному реєстрі та розрахунок формули».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»