ДФС у підкатегорії 103.26 «ЗІР» відповіла на запитання: «Чи є об’єктом обкладення військовим збором доходи, отримані фізособою від іншої фізособи, яка не є податковим агентом?».

У відповідь податківці зазначили, що оскільки особою, відповідальною за нарахування, утримання і сплату (перерахування) до бюджету військового збору з доходів, визначених пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 р. XX ПКУ, що є об’єктом обкладення військовим збором, є податковий агент (роботодавець), то доходи, отримані фізичною особою від іншої фізичної особи, яка не є податковим агентом, не підлягають обкладенню військовим збором.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»