Електронне адміністрування ПДВ має запрацювати з початку наступного — 2015 року. Про ці зміни ми розповідали в матеріалі «ПДВшні зміни з 01.01.2015 р.: нова система електронного адміністрування» в № 147/2014.

Підготовчі роботи вже розпочато. Кабмін затвердив Порядок електронного адміністрування. Ним, зокрема, передбачено правила відкриття/закриття електронних рахунків та рух коштів за ними. Одразу зазначимо, що затверджений Порядок відрізняється від Проекту. Головна відмінність — рахунки відкриватимуться не в банку, а в Казначействі. Не обійшлося й без несподіванок та білих плям. Окремі особливості передбачено для сільгоспспецрежимників.

ПДВ-рахунки відкриватимуть у Казначействі автоматично й безкоштовно. Платнику ПДВ не потрібно буде подавати заяву чи будь-які інші документи для відкриття такого електронного рахунка. Про це потурбується ДФС: вона передасть реєстр платників ПДВ до Казначейства, а останнє відкриє для кожного платника електронний рахунок (п.п. 4, 5 Порядку електронного адміністрування). Водночас для ПДВшників, що зареєстровані такими до 15 грудня 2014 року, рахунки мають відкрити до 25 грудня 2014 року (п. 3 Постанови № 569).

Більш детально з нововведеннями можна ознайомитись в матеріалі «Електронне адміністрування ПДВ: порядок відкриття ПДВ-рахунків і використання коштів на них» (газета «Інтерактивна бухгалтерія» № 209 / 3 листопада 2014).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»