На сайті ДФС з’явився проект наказу Державної фіскальної служби України, яким запропоновано викласти в новій редакції Узагальнюючу податкову консультацію щодо обкладання податком на прибуток операцій з відступлення права вимоги (факторингу), затверджену наказом Міндоходів від 22.11.2013 р. № 697.

Маємо констатувати, що хоча в повідомленні про оприлюднення проекту і зазначено, що останній спрямований на деталізацію питань відображення у податковому обліку операцій з переуступки права вимоги, однак по суті нова редакція консультації відрізняється від попередньої лише більш структурованим викладом і наявністю проміжних висновків, які розмежовують договір з відступлення права вимоги та договір факторингу.

Як підсумовано в проекті, Цивільний кодекс не визначає критеріїв або статусу особи, яка має право виступати новим кредитором у договорі з відступлення права вимоги. У випадку з договором факторингу Цивільний кодекс визначає критерії осіб, які мають право виступати клієнтами, та критерії осіб, які мають право виступати фактором за договорами факторингу. Таким чином, договір факторингу є різновидом договорів з відступлення права вимоги, але має свої особливості, передбачені Цивільним кодексом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»