ДФС в листі від 28.10.2014 р. № 8682/7/99-99-24-01-10-17 роз’яснила нюанси здійснення ветеринарно-санітарного контролю. Відтак увезення із території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України товарів, що підлягають ветеринарно-санітарному контролю, із 13 жовтня 2014 року тимчасово заборонено. Підтвердженням проведення ветеринарно-санітарного контролю товарів, які вивозяться з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим», є наявність ветеринарного свідоцтва за формами Ф-1 або Ф-2 (код 5053 згідно з Класифікатором документів, затвердженим наказом Мінфіну вiд 20.09.2012 р. № 1011).

Результати проведення фiтосанiтарного контролю товарiв, які переміщуються через адмiнiстративний кордон ВЕЗ «Крим», не засвідчуються вiдбитками штампiв на товаросупровiдних документах. Результатом здiйснення фiтосанiтарного контролю товарiв, що вивозяться з iншої територiї України на територiю ВЕЗ «Крим», є наявнiсть карантинного сертифiката.

З огляду на те, що Державна фiтосанiтарна iнспекцiя АР Крим не провадить свою дiяльнiсть (та, вiдповiдно, не засвiдчує результати здiйснення фiтосанiтарного контролю товарiв), а також враховуючи те, що нині у контрольних пунктах в'їзду-виїзду вiдсутнi умови для тимчасового розмiщення транспортних засобiв із товарами для проведення їх фiтосанiтарного контролю, фiтосанiтарнi процедури щодо товарiв, якi ввозяться з територiї ВЕЗ «Крим» на iншу територiю України, проводитимуться у митницях призначення.

За результатами проведення фiтосанiтарного контролю видається карантинний сертифiкат.

До внесення змiн до Класифiкатора документiв, затвердженого наказом Мiнфіну вiд 20.09.2012 р. № 1011, карантинному сертифiкату присвоюється код 5505.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»