Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» від 14.05.2013 р. № 231-VII внесено зміни до низки Законів України. Зупинимося на найголовніших і найцікавіших нововведеннях, що ними викликані.

Так, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами відтепер є базою для нарахування ЄСВ. А тому особи, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню.

Водночас визначено умови та порядок виплати пенсій колишнім військовослужбовцям, що перебувають на повному державному утриманні. Отже, під час перебування таких осіб на пенсії їм виплачується 25% призначеної пенсії. Якщо розмір пенсії перевищує вартість утримання, виплачується різниця між пенсією та вартістю утримання, але не менше ніж 25% призначеної пенсії.

Якщо в пенсіонера, який перебуває на повному державному утриманні, є непрацездатні члени сім’ї, які перебувають на його утриманні, 25% пенсії виплачується самому пенсіонерові, а інша частина пенсії, але не більше ніж 50% — непрацездатним членам сім’ї. Частина пенсії, що залишилася, перераховується до установи (закладу), де пенсіонер перебуває на повному державному утриманні, за його особистою заявою.

До того ж відповідно до змін уточнено формулу, що використовується для розрахунку заробітної плати  (доходу) застрахованої особи для обчислення пенсії:

Зп = Зс х (Ск : К), де

Зс — середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої  сплачено страхові внески, за 3 календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії;

К — страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи;

Ск — сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1  +  Кз2  + Кз3  + ... + Кзn ).

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії» від 14.05.2013 р. № 231-VII.

Набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем офіційного опублікування.

Станом на 06.06.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»