Наказом від 23 грудня 2012 року працівника підприємства було звільнено з посади заступника директора з наукової роботи. Рішенням суду від 21.05.2013 року працівника було поновлено на посаді заступника директора з наукової роботи. Оскільки зазначене рішення оскаржено до суду апеляційної інстанції, виплати за час вимушеного прогулу підприємством поки що не здійснено. Як повинно діяти підприємство, коли працівник, якого поновлено, приніс лікарняний, що відкритий 18.05.2013 року? Яким чином визначити розмір середньоденної зарплати?

Фонд соціального страхування із тимчасової втрати працездатності роз’яснив, що в разі поновлення на роботі працівника, який був звільнений з роботи без законної підстави з виплатою середнього заробітку за час вимушеного прогулу (різниці в зарплаті за час виконання нижче оплачуваної роботи), середня зарплата обчислюється виходячи із сум, що припадають на місяці розрахункового періоду ( п. 9 Порядку № 1266  ).

1

Постанова Кабінету Міністрів України «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 р. № 1266

Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в разі поновлення на роботі працівника обчислюється шляхом ділення нарахованої у розрахунковому періоді зарплати (з урахуванням заробітку за час вимушеного прогулу) на кількість робочих днів, що встановлена на підприємстві за час вимушеного прогулу, і фактично відпрацьовану працівником.

В описаній вище ситуації, зважаючи на те, що виплата заробітної плати за час вимушеного прогулу не здійснена, лікарняний має бути оплачений після виконання рішення суду в частині виплати зарплати за час вимушеного прогулу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»