В одному із місяців розрахункового періоду при розрахунку середньоденної заробітної плати для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності відбулося сторнування заробітної плати за попередній місяць. Як у такому випадку включаються до розрахунку дні та суми сторнованої зарплати, відповіли спеціалісти Фонду соцстраху.

При обчисленні середньої зарплати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності враховується зарплата у тому розмірі, в якому вона була нарахована, та на яку було нараховано ЄСВ, а також враховуються фактично відпрацьовані дні у розрахунковому періоді.

Таким чином, якщо в одному із місяців розрахункового періоду здійснено утримання зарплати, сума утриманої зарплати виключається у тому місяці розрахункового періоду, в якому зроблено утримання. Коригування робочих днів у такому випадку Постановою КМУ «Про порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 р. № 1266 не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»