Унаслідок нещодавнього отруєння в столичному дошкільному закладі Міносвіти вимагає посилити контроль за організацією харчування та перевірити виконання вимог Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом МОЗ і МОН від 26.02.2013 р. № 202/165.

Міносвіти наголосило, що контроль і державний нагляд за якістю харчування в державних і комунальних дошкільних навчальних закладах покладаються на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, яким підпорядковані дошкільні навчальні заклади, органи місцевого самоврядування та на керівників дошкільних навчальних закладів. За організацію харчування дітей у приватних дошкільних навчальних закладах відповідальність покладається на власників і керівників.

Міносвіти до того ж підкреслює, що під час установлення фактів, виявлених при перевірці, неналежного виконання професійних або службових обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей вживатимуться суворі заходи щодо їх усунення, а винні особи нестимуть відповідальність у порядку, встановленому законами України.

Нагадаємо: за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей передбачена кримінальна відповідальність за ст. 137 Кримінального кодексу України, яка передбачає накладення на посадових осіб штрафу, обмеження волі або позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.

 

Лист МОН України від 25.06.2013 р. № 1/9-452

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»