Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні».

Розроблені Укртрансінспекцією зміни сприятимуть посиленню контролю за дотриманням автоперевізниками вагових і габаритних параметрів автотранспортних засобів під час здійснення перевезень вантажів, а також стосуються введення обмежень руху транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування в денну пору доби за температури повітря вище 28 градусів.

Якщо перевищення вагових і габаритних характеристик транспортного засобу складає від 2% до 10% — плата за проїзд маршрутом для автоперевізника буде подвійною, від 10% до 40% — потрійною, від 40% і більше — у п’ятикратному розмірі.

Водночас важливого значення набуває посилення габаритно-вагового контролю в морських торговельних портах. «У кожному порту будуть створені пункти контролю Укртрансінспекції. До перевізників-порушників застосовуватимуться штрафні санкції. Але санкції щодо порушників режиму вагових норм мають застосовуватися спільно. Порти не повинні впускати та випускати із своїх територій перевантажені великовагові транспортні засоби. А зі систематичними порушниками співпраця портів має припинятися до усунення порушень», — повідомив Міністр інфраструктури.

До того ж, за його словами, ухваленою Постановою вводиться обмеження руху в денну пору доби за температури повітря вище 28 градусів для транспортних засобів фактичною масою понад 24 тонни та навантаженням на вісь 7 тонн. Це дозволить запобігти утворенню на дорожньому покритті зсувів, колій та інших деформацій. Адже, за попередніми розрахунками, сума збитків дорожньому господарству тільки за літній період за підвищеної температури повітря складає близько 2 млрд грн.

 

         За інформацією Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»