ДФС у своєму листі від 04.09.2014 р. № 3699/7/99-99-19-02-01-17 розглянула питання щодо сплати авансових платежів платником податку, який з початку 2014 р. звільнений від обкладання податком на прибуток, але за підсумками роботи 2013 р. його сукупний дохід від госпдіяльності склав понад 10 млн грн.

Відповідно до п. 57.1 ПКУ, декларації з податку на прибуток і фінзвітність за I квартал подається платниками податку на прибуток лише в разі неотримання прибутку або отримання збитку. При таких умовах авансові внески у II–IV кварталах звітного року не сплачуються, а податкові зобов'язання визначаються на підставі декларації за підсумками I півріччя, трьох кварталів і за рік.

Отже, чинним законодавством не передбачено можливість несплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток протягом дванадцятимісячного періоду у разі перебування на пільговому режимі оподаткування в попередньому (останньому) річному звітному податковому періоді.

Водночас, згідно з п. 43.1 ПКУ, зайво сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику за умови відсутності податкового боргу.

Повернення платнику податків переплати здійснюється на підставі заяви про таке повернення протягом 1095 днів з дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»