У газеті «Голос України» від 25.10.2014 р. № 206 опубліковано Закон України «Про національне Антикорупційне бюро України» від 14.10.2014 р. № 1698-VІІ (далі — про Антикорупційне бюро), що регулюватиме процес створення та діяльності нового державного органу.

Серед основних функцій Антикорупційного бюро варто виділити:

  • проведення оперативно-розшукових заходів із метою попередження, виявлення, припинення і розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до його підслідності;
  • розшук й арешт коштів та іншого майна,  які можуть бути предметом конфіскації або спеціальної конфіскації у кримінальних правопорушеннях, що йому підслідні; збереження майна, на яке накладено арешт;
  • право ознайомлення у державних органах, органах місцевого самоврядування із документами та іншими матеріальними носіями інформації, необхідними для попередження, виявлення, припинення і розслідування кримінальних правопорушень, віднесених законом до підслідності Національного бюро, у тому числі такими, що містять інформацію з обмеженим доступом тощо.

Відповідно до ст. 23 Закону про Антикорупційне бюро, особи начальницького складу й державні службовці бюро будуть забезпечені достатніми матеріальними умовами для належного виконання ними службових обов’язків із урахуванням специфіки, інтенсивності та особливого характеру роботи. Фінансування бюро відбуватиметься виключно за рахунок Державного бюджету України (ст. 24 Закону про Антикорупційне бюро)

Закон набирає чинності через 3 місяці, тобто 25 січня 2015 року.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»