До 25 грудня 2014 р. Державною казначейською службою в системі електронного адміністрування ПДВ відкриватимуться рахунки платникам ПДВ, що зареєстровані платниками такого податку згідно із поданим до 15 грудня 2014 року Державною фіскальною службою реєстром таких платників.

Це передбачає постанова КМУ «Деякі питання електронного  адміністрування податку на додану вартість» від 16.10.2014 р. № 569.

Нею затверджений і Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість, який запрацює з 1 січня 2015 р.

Електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Платникам податку, які застосовують спеціальний режим оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, відкривається єдиний електронний рахунок для обліку сум податку за результатами діяльності, передбаченої зазначеною статтею, та іншої діяльності.

Електронні рахунки відкриваються виключно на підставі реєстру платників податку, який ДФС після присвоєння особі індивідуального податкового номера платника податку надсилає Казначейству.

Датою початку здійснення платником податку операцій із використанням електронного рахунка є дата реєстрації його платником податку (для платників податку, зареєстрованих до 1 січня 2015 року, —1 січня 2015 року).

Казначейство надсилає ДФС повідомлення про відкриття електронного рахунка платника податку не пізніше наступного робочого дня із дня його відкриття. Після надходження такого повідомлення ДФС інформує платника податку про реквізити його електронного рахунка.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»