У Центральному офісі з обслуговування великих платників ДФС нагадала (Роз'яснення Державної фіскальної служби України «З 1 січня 2015 року набирають чинності деякі зміни з ПДВ» від 23.10.2014 р.), яка низка змін набере чинності разом із окремими положеннями Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-VII.

База оподаткування не може бути нижча ціни придбання товарів/послуг, які постачаються, а для операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду (у разі відсутності обліку — виходячи зі звичайної ціни). Виняток встановлено для товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню, і газу, який постачається для потреб населення.

Платники ПДВ звільняються від обов’язку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних і подання до контролюючого органу копій записів в електронному вигляді. Водночас необхідно буде вести реєстр для документації, яка є підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту. Подавати слід копію цих реєстрів в електронному вигляді.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»