Чинний Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 р. № 3206-VI передбачає, що стосовно осіб, які претендують на зайняття посад в органах державної влади та місцевого самоврядування, проводиться спеціальна перевірка, у тому числі щодо відомостей, поданих особисто.

Така спеціальна перевірка буде збережена в нещодавно ухваленому й підписаному президентом Законі України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.

Водночас в останньому до неї включать і ще один пункт: перевірці підлягають відомості щодо поширення на особу заборони займати відповідну посаду, передбаченої положеннями Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 р. № 1682-VII.

Відповідно до цього Закону, особа, яка претендує на зайняття посади в органах влади, подає власноручно написану письмову заяву, у якій повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені Законом про очищення влади, і про згоду на проходження перевірки, згоду на оприлюднення відомостей стосовно неї.

Відомості, зазначені у заяві, перевіряються під час проведення спеціальної перевірки відповідно до ст. 11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» у порядку і строки, визначені Законом про очищення влади.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»