На офіційному веб-порталі ДФС в рубриці «діяльність» — «регуляторна політика» — «проекти регуляторних актів» — «2014 рік» розміщено проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів», а також аналіз впливу цього регуляторного акта.

За інформацією ДФС, його розроблено з метою приведення положень Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 у відповідність до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб — підприємців за заявницьким принципом» від 13.05.2014 р. № 1258-VII, Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» і про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» від 12.08.2014 р. № 1636-VII та інших змін у законодавстві.

Проектом, зокрема, встановлюється, що підставою для зняття фізособи-підприємця з обліку у відповідному контролюючому органі є повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою — підприємцем. Дата зняття з обліку фізичної особи — підприємця відповідає даті отримання такого повідомлення державного реєстратора.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізособа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізособа-платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Така фізична особа має забезпечити остаточні розрахунки по податках від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

Водночас проектом встановлюється, що контролюючі органи протягом 10 робочих днів із дня набрання чинності наказом здійснюють зняття з обліку фізичних осіб — підприємців, які не були зняті з обліку після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності, у порядку, визначеному проектом.

Проект також передбачає, що платники податків, які знаходяться (проживають) на тимчасово окупованій території України, обліковуються в контролюючих органах із ознакою «суб’єкт вільної економічної зони «Крим».

Детальніше про це читайте на офіційному сайті Міндоходів (див.тут).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»