До Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22 10.1993 р. № 3551-XII (далі — Закон № 3551) внесено зміни щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів війни та прирівняних до них осіб. Зокрема, на законодавчому рівні прописали порядок отримання грошової компенсації в разі відмови від путівки.

Відтепер у згаданому вище Законі прописано, що за бажанням інвалідів замість путівки на санаторно-курортне лікування вони можуть один раз на два роки одержувати грошову компенсацію: інваліди війни I – II груп — у розмірі середньої вартості путівки, інваліди війни III групи — у розмірі 75% середньої вартості путівки.

Фактично зміни до Закону № 3551 не змінили саму процедуру компенсації, адже вона й раніше була прописана в Положенні про порядок призначення та виплати в Міністерстві оборони України державних пенсій і допомог військовослужбовцям та членам їх сімей, затвердженому наказом Міноборони України від 08.08.1994 р. № 205.

Щоправда, у Законі № 3551 уточнили, що грошова компенсація надається незалежно від наявності медичного висновку про необхідність санаторно-курортного лікування або медичних протипоказань.

 

Закон України «Про внесення зміни до статті 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо першочергового безплатного забезпечення санаторно-курортним лікуванням інвалідів війни» від 21.05.2013 р. № 284-VII.

Набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Станом на 27.06.2013 р. не опублікований

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»