У відповідь на наш запит щодо розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності Мінсоцполітики повідомило наступне.

У середню зарплату для розрахунку допомоги включається зарплата в межах максимальної величини бази нарахування ЄСВ, яка з 01.01.2013 р. становить 19499 грн. 

Тому якщо сума оплати праці (зокрема, з урахуванням відпускних) в місяці розрахункового періоду перевищує цю величину, необхідно здійснити пропорційний розподіл заробітку, з якого сплачено ЄСВ.

Якщо ж застрахована особа в розрахунковому періоді частину місяця перебувала у відпустці й сума оплати праці (з урахуванням оплати відпустки) менша ніж максимальна величина, то під час обчислення середньої зарплати включаються виплати за відпрацьовані дні без пропорційного розподілу.

Водночас Мінсоцполітики наголошує на тому, що встановлена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженою постановою Правління ПФУ від 27.09.2010 р. № 21-5, черговість урахування виплат під час визначення максимальної величини бази нарахування ЄСВ не застосовується під час обчислення середньоденної зарплати для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності.

 

         Лист Мінсоцполітики від 20.06.2013 р. № 333/18/99-13

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»