Постановою КМУ «Про порядок припинення підприємницької діяльності та незалежної професійної діяльності особами, які переселилися з тимчасово окупованої території за їх рішенням» від 16.10.2014 р. № 541 роз’яснено, як екс-кримським підприємцям та особам, що провадять незалежну професійну діяльність, які переселилися на материкову частину України, припинити підприємницьку діяльність.

Відтак, держреєстрація припинення підприємницької та/або незалежної професійної діяльності таких осіб здійснюється за місцем їх перебування, зареєстрованим відповідно до законодавства.

Нагадаємо!

Кримські підприємці, аби й надалі мати змогу працювати і сплачувати податки за законодавством України, мали перереєструвати свій бізнес на території будь-якої області України або в Києві.

Для цього необхідно було змінити адресу місцезнаходження ФОП/особи, що провадять незалежну професійну діяльність, унісши відповідні зміни до ЄДР (лист Міндоходів від 31.03.2014 р. № 1912/І/99-98-17-02-02-14). Але цього не зробити без зміни місця реєстрації самої фізичної особи. Як наслідок, пройти перереєстрацію ФОП без реєстрації зміни місця проживання фізичної особи неможливо.

Таким чином, підприємці й особи, що провадять незалежну професійну діяльність, які змінили своє місце проживання, для подання заяви щодо припинення підприємницької діяльності можуть звернутися до держреєстратора, за новим місцем обліку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»