Нова постанова Кабміну (від 01.10.2014 р. № 532) відносить до складової тарифу на тепловодопостачання витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування і монтаж після повірки, а також на формування обмінного фонду квартирних засобів обліку гарячої води.

Водночас Уряд дозволяє відносити у тариф втрати тепла в мережах і ресурсів, які передбачені особливостями технологічних процесів конкретного виробництва послуги (централізованого постачання гарячої води), розраховані за відповідними визначеними в установленому законодавством порядку міжгалузевими, галузевими і регіональними методиками, іншими документами щодо нормування витрат і втрат ресурсів, якими передбачені особливості технологічних процесів конкретного виробництва.

Таким чином, у постачальників тепла, власників цих мереж, відсутня жодна економічна зацікавленість у їх модернізації задля зменшення втрат. Навпаки — чим більші втрати за методикою, тим краще, адже реальні втрати можуть бути і менші за розраховані!

Отже, Уряд дає зелене світло неефективному використанню ресурсів і надприбуткам за рахунок населення?

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»