Код типу нарахувань «2» призначено для відображення суми заробітної плати (доходу), нарахованої у попередніх звітних періодах на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення), або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на яку страхувальником самостійно донараховано суму єдиного внеску (п. 4.9 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454).

Отже, щоб показати в таблиці 6 Форми № Д4 донарахування ЄСВ, потрібно відобразити з кодом типу нарахувань «2» не лише суму утриманого ЄСВ, а й суму середнього заробітку, з якого його утримали. Адже донарахування зарплати (доходу) відбувається тільки у звітності. Таким чином, слід виходити з того, які дані потрібно отримати в базі персоніфікованих даних стосовно суми доходу та суми утриманого ЄСВ. Тож для коригування даних (донарахування і зменшення сум ЄСВ) застосовуються коди типу нарахувань «2» і «3», які щодо сум доходу і ЄСВ по суті здійснюють таку арифметичну операцію, як «+» і «–».

Детальніше про це читайте у матеріалі «Як відобразити у звітності по ЄСВ донарахування ЄСВ на середній заробіток мобілізованому працівнику» газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 197/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»