Міндоходів у своєму листі роз’яснило, хто є платником екологічного податку з 1 січня 2013 року в разі розміщення гною та пташиного посліду.

Так, посилаючись на висновок Мінприроди України в листі від 06.03.2012 р. № 4794/07/10-12, податківці зазначили, що відходи сільського господарства містять значну частку органічних речовин (органічну складову) і практично завжди повністю утилізуються за різними напрямами. Тож хоча курячий послід або гній є відходами, проте після нескладних підготовчих операцій відбувається остаточна утилізація зазначених відходів.

З огляду на це, платити екоподаток (за розміщення описаних видів відходів) повинні ті сільгосппідприємства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою й збутом продукції тваринництва та птахівництва й розміщують гній і пташиний послід у спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах, на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій із відходами. Тобто — підприємства, у результаті діяльності яких утворюється такий гній та послід.

Якщо ж ці відходи зберігаються на інших підприємствах, які займаються, наприклад, вирощуванням сільгосппродукції та використовують такі відходи для підвищення родючості ґрунтів, то виходить, що вони не повинні платити екоподаток.

Лист Міндоходів України від 17.06.2013 р. № 8443/7/99-99-15-04-01-17

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»