Спеціалісти ДФС у системі «ЗІР» (підкатегорія 101.21) роз’яснили питання із відображенням у реєстру виданих та отриманих податкових накладних транспортних квитків.

Отже, відповідно до розділу IV Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом Міндоходів від 25.11.2013 р. №708 у розділі II Реєстру вказується:

  • у графі 8 загальна сума, уключаючи ПДВ, отже, у цій графі слід відображати вартість придбаних транспортних послуг, вказаних у квитку з урахуванням ПДВ;
  • у графі 9 частина вартості транспортного квитка (без збору на обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті та без ПДВ), що підлягає обкладенню ПДВ, у графі 10 — ПДВ із цієї частини, при цьому в графі 5 вказується «ТК»;
  • сума збору на обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті вказується в графі 9 окремим рядком, в графах 5, 10 — позначка «0».

Таким чином, транспортний квиток відображається у Реєстрі двома рядками.

При цьому частина вартості транспортного квитка, що обкладається ПДВ, підлягає відображенню у рядку 10.1 розділу II податкової декларації з ПДВ, а сума збору на обов’язкове страхування від нещасних випадків на транспорті — у рядку 11.1 розділу II такої податкової декларації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»