ДФС у системі «ЗІР» (підкатегорія 116.10) роз’яснила питання маркування алкогольної продукції, яка вивозиться у ВЕЗ «Крим».

Таким чином, спеціалісти ДФС зазначили, що не підлягають обкладенню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України (п. 213.2 ПКУ).

Товари (продукція) вважаються вивезеними (експортованими) платником податку за межі митної території України, якщо їх вивезення (експортування) засвідчене належно оформленою митною декларацією, у тому числі, якщо відвантаження відбулося у звітному періоді, а вивезення (експортування) — у наступному звітному періоді та на дату подання декларації з акцизного податку за звітний місяць наявна така митна декларація (пп. 213.2.1 ПКУ).

Однак поставка товарів, які мають митний статус українських товарів, з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, у тому числі для цілей тарифного та нетарифного регулювання (ч. 5 п. 12.4 Р. ІІ Закону України від 12.08.2014 р. № 1636–VII). Отже, продукція, призначена для експорту, маркується згідно з умовами відповідної угоди на експорт (ст. 11 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»