Спеціалісти Держгірпромнагляду роз’яснили (лист від 05.09.2014 р. № 6785-6/5-10/6/14), як проводити спецрозслідування нещасних випадків на виробництві зі складанням акта за формою Н-5 в умовах нині діючого мораторію на перевірки.

Зокрема, служба нагадала, що підприємства та фізособи-підприємці перевірятимуться контролюючими органами (окрім ДФС) протягом серпня–грудня 2014 року виключно із дозволу уряду або за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки.

Отримання ж дозволу КМУ на здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємстві, де стався нещасний випадок, передбачає попереднє погодження такого заходу з усіма центральними органами виконавчої влади. А це, у свою чергу, призведе до затягування строків спецрозслідування та порушення конституційних прав потерпілих працівників і членів їхніх сімей на соціальний захист у зв’язку з нещасним випадком. Тому Держгірпромнагляд пропонує на місцях держінспекторам:

  • до матеріалів спеціального розслідування нещасних випадків, окрім копій приписів, розпоряджень, протоколів про адмінправопорушення, виданих роботодавцеві щодо нещасного випадку до його настання та під час розслідування, долучати ще й копії документів останніх перевірок стану охорони праці на підприємствах, що стосуються нещасного випадку та проводилися до його настання;
  • у розділі 2 акта за формою Н-5 зазначити недоліки в організаціях роботи з охорони праці на підприємстві за результатами розгляду спеціальною комісією документації підприємства (служби охорони праці, відділу кадрів тощо);
  • у розділі 4 акта за формою Н-5 зазначити узагальнені результати останньої перевірки стану охорони праці на підприємстві, які безпосередньо стосуються нещасного випадку.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»