ГУ Міндоходів у м. Києві у листі від 08.07.2014 р. № 422/В/26-50-17-03-12 нагадало, що реєстрація іноземців та осіб без громадянства, які в'їжджають в Україну, здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон України органами охорони державного кордону. Відмітка про реєстрацію таких осіб у паспортному документі та/або імміграційній картці чи інших передбачених законодавством України документах дійсна на всій території України незалежно від місця перебування чи проживання іноземця або особи без громадянства на території України.

Водночас у випадках, коли при перетині державного кордону України зазначені відмітки в паспортних документах іноземців не проставляються (держави, із якими відсутній візовий режим, наприклад, із Російською Федерацією), підтвердженням періоду перебування на території України іноземця має бути довідка, видана йому органами прикордонної служби.

З огляду на зазначене, Міндоходів наголосило, що підтвердити факт перебування фізособи-нерезидента на митній території України понад 183 календарних днів можуть такі документи:

  • паспортний документ;
  • імміграційна картка;
  • довідка із прикордонної служби;
  • документи, на підставі яких особа тимчасово проживає в Україні та документи, що підтверджують право власності (користування) на житло, визначене ним як місце тимчасового проживання в Україні.

Також у листі наголошено, що відповідно до пп. 170.10.4 ПКУ за результатами звітного податкового року, у якому іноземець набув статусу резидента України, він має подати річну податкову декларацію, у якій зазначає доходи із джерелом їх походження в Україні й іноземні доходи.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»