Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VІІ уводить мораторій на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними зобов’язаннями.

 Передбачено, що на час проведення АТО забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики із 14.04.2014 р. громадянам України, котрі зареєстровані та постійно проживають або переселилися в період із 14.04.2014 р. із населених пунктів, визначених у затвердженому КМУ переліку, де проводилася АТО, а також юридичним особам та фізичним особам — підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому КМУ переліку, де проводилася АТО.

Банки й інші фінансові установи, а також кредитори зобов’язані скасувати зазначеним особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики в період проведення АТО.

НБУ має надати відповідні розпорядження усім банкам на території України незалежно від форми власності для забезпечення виконання цієї норми.

Даний Закон набирає чинності з 15.10.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»