Кожен бухгалтер знає, що подання звітності в традиційному (паперовому) вигляді займає дуже багато часу, адже доводиться вистоювати величезні черги. Проте є вихід із ситуації — електронна звітність. Для її подання спочатку потрібно отримати електронний цифровий підпис (далі — ЕЦП). Послуги з надання ЕЦП можуть бути як платними, так і безкоштовними. Наразі перелічимо тих, хто надає безкоштовні ЕЦП.

Найпопулярнішим є ЕЦП Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів (далі — АЦСК ІДД Міндоходів). За його допомогою звітність можна подати не лише до Податкової, а й до органів статистики та Пенсійного фонду. АЦСК ІДД Міндоходів надає послуги ЕЦП органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам.

Раніше аналогічні функції виконував й АЦСК Держмитслужби, однак у зв’язку з реорганізацією Держмитслужби він припиняє свою діяльність. А тому його клієнтам, що мають ЕЦП, необхідно надіслати до Департаменту митних інформаційних технологій та статистики (04119, вул. Дегтярівська, 11-Г) заяви на скасування посилених сертифікатів відкритих ключів, виданих АЦСК Держмитслужби, до 25.07.2013 р. Подальше отримання ключів електронного цифрового підпису здійснюватиметься в АЦСК ІДД Міндоходів.

Нещодавно розпочав свою роботу АЦСК Держказначейства — він надає на безоплатній основі послуги ЕЦП своїм клієнтам, до яких зокрема належать підприємства, установи й організації, що пов’язані з бюджетними коштами.

Крім того, існує АЦСК «Укрзалізниці». Використання технології ЕЦП дозволяє набути юридичного статусу документам, що пересилаються в електронному вигляді між «Укрзалізницею», залізницями, організаціями, підприємствами, установами залізничного транспорту, а також між структурами «Укрзалізниці» та їх клієнтами, що суттєво прискорює виробничий процес і надає гарантію цілісності та достовірності переданій електронній інформації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»