Платників ЄСВ, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, де проводилася АТО, звільняються від виконання своїх обов’язків щодо нарахування, сплати та звітування з ЄСВ до закінчення АТО або військового чи надзвичайного стану.

Таку норму містить Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02.09.2014 р. № 1669-VІІ. Набирає чинності 15.10.2014 р.

Підставою для такого звільнення є заява платника ЄСВ, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше 30 календарних днів, наступних за днем закінчення АТО.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені за невиконання обов’язків платника ЄСВ в період з 14.04.2014 р. до закінчення АТО, до таких платників ЄСВ не застосовуються.

Недоїмка, що виникла у платників ЄСВ, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території, де проводилася АТО, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому ПКУ для списання безнадійного податкового боргу.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»