ДФС у листі від 06.10.2014 р. № 6390/7/99-99-17-02-01-17 наголосила, що ними розроблено та направлено до Мінфіну проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір.

До набрання чинності новою формою Податкового розрахунку сум доходу, сплаченого на користь платників податку, і сум утриманого з них податку звіт потрібно подавати за діючою формою № 1ДФ, затвердженою наказом Міндоходів від 21.01.2014 р. № 49. Оскільки чинна форма № 1ДФ не адаптована для відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, найімовірніше, такі доходи не потрібно буде відображати в ній (хоча прямо про це не сказано в роз’ясненнях податківців).

Після прийняття нової форми розрахунку податкові агенти будуть зобов’язані за ІІІ квартал 2014 року подати новий (уточнюючий розрахунок) за новою формою із заповненням лише загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, і загальну суму утриманого з них військового збору. У зв’язку з тим що вимога до податкового агента подавати новий звітний (уточнюючий) розрахунок виникла не з його вини та не має на меті виправлення помилок, що призвели до зменшення або збільшення податкових зобов’язань платника податку, або до зміни платника податку, то штрафні санкції не застосовуватимуться.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»