Можливість перенесення робочих днів передбачена ст. 67 Кодексу законів про працю. У ній зазначено, що з метою створення сприятливих умов для використання святкових і неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу Кабмін не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні й робочі дні в порядку та на умовах, установлених законодавством. Причому перенесення допускається лише для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними.

У свою чергу, роботодавець у разі застосування рекомендацій КМУ не пізніше ніж за два місяці до настання такого святкового (неробочого) дня видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації.

Згідно із проектом розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2015 році» передбачається перенести для працівників підприємств, установ, організацій, який встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними у суботу та неділю, робочі дні з:

  • п’ятниці, 2 січня – на суботу, 17 січня;
  • четверга, 8 січня – на суботу, 31 січня;
  • п’ятниці, 9 січня – на суботу, 14 лютого.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»