ДФС спільно із журналом «Вісник Міністерства доходів і зборів України» було проведено гарячу телефонну лінію на тему «Обчислення та сплата плати за землю». У ході проведення гарячої телефонної лінії податківці роз’яснили, хто є платником земельного податку за земельну ділянку, на якій розташована виробнича будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб, а право власності на земельну ділянку під такою будівлею оформлено на одну із таких осіб.

Зокрема, контролери зазначили, що якщо будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і не поділена в натурі, податок за земельну ділянку, на якій розташована така будівля, сплачується із урахуванням прибудинкової території у рівних частинах кожним співвласником такої будівлі або однією із таких осіб-власників за їх згодою.

Якщо право власності на земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності кількох юридичних осіб, оформлено на одну із таких осіб, така особа є платником земельного податку відповідно до даних Державного земельного кадастру.

Коли ж будівля перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб і поділена в натурі або перебуває у спільній частковій власності, податок за земельну ділянку, на якій розташовано таку будівлю, сплачується кожним співвласником будівлі пропорційно належній йому частці з урахуванням прибудинкової території.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»