КМУ затвердив порядок зупинення транспортних засобів, які здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів, посадовими особами Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті та її територіальних органів.

Згідно з цим порядком, право зупинити транспортний засіб отримають посадові особи Укртрансінспекції. Вони зможуть це зробити в разі виявлення ними порушень Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та/або Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, зокрема:

  • посадки (висадки) пасажирів у невстановлених місцях;
  • порушення в розміщенні візуальної інформації на автобусах;
  • перевезення пасажирів на міжобласних маршрутах без надання їм місць для сидіння;
  • експлуатації таксі з порушенням вимог законодавства щодо облаштування, експлуатації транспортного засобу, що здійснює перевезення пасажирів та/або вантажів з явними ознаками технічної несправності;
  • відсутності номерних знаків на транспортному засобі; наявності даних, що свідчать про причетність транспортного засобу, водія, пасажирів до скоєння дорожньо-транспортної пригоди.

Крім того, у разі якщо характер руху транспортного засобу викликає підозру в спроможності водія керувати ним (різка зміна напрямку руху та/або швидкісного режиму), таке авто також вправі зупинити.

 

Постанова КМУ «Деякі питання автомобільних перевезень пасажирів та вантажів» від 20.05.2013 р. № 422.

Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Станом на 21.06.2013 р. не опублікована

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»