Спеціалісти ДФС України в системі «ЗІР» (підкатегорія 109.02) роз’яснили, як потрібно підприємству торгівлі приймати готівкові кошти від фізичних осіб за передані їм корпоративні права.

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму купівлі (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій із роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР).

Отже, підприємство, яке провадить торговельну діяльність, під час отримання від фізичної особи готівкових коштів за передані їй корпоративні права, має здійснювати розрахункові операції із застосуванням реєстратора розрахункових операцій або проводити розрахунки в безготівковій формі через установи банків.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»