Пенсійний фонд України роз’яснив, як обчислюється стаж роботи, що надає право на пенсію за вислугу років, і страховий стаж у разі призначення пенсії за вислугу років, якщо працівник у 2002 році був у відпустці без збереження заробітної плати.

Відповідно до п. 2 р. XV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності 1 січня 2004 року, пенсії за вислугу років призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення особою пенсійного віку та за наявності трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Відтак, стаж роботи, що дає право на пенсію за вислугу років як до 01.01.2004 р., так і після цієї дати, підтверджується на підставі записів, наявних у трудовій книжці, а за відсутності трудової книжки чи відповідних записів у ній — відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу, затвердженого постановою КМУ від 12.08.1993 р. № 637 (далі — Порядок).

Водночас при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, ураховується відпустка без збереження заробітної плати тривалістю не більше 1 місяця на рік.

Під час обчислення розміру пенсії за вислугу років страховий стаж визначається згідно зі ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»:

  • до 01.01.2004 р. — на підставі записів у трудовій книжці, а за відсутності трудової книжки чи відповідних записів у ній, відповідно до Порядку;
  • після 01.01.2004 р. — за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»