Законом України від 31.07.2014 р. № 1622-VII (далі — Закон № 1622) до кінця 2014 року встановлено, що члени Уряду, керівники центральних органів виконавчої влади (далі — ЦОВВ) й інших держорганів (окрім органів, підрозділи яких беруть участь у проведенні АТО), народні депутати України до завершення АТО отримуватимуть місячну зарплату лише в розмірі посадового окладу.

Тож у бухгалтерів держорганів, звісно, виникло таке питання: чи поширюється таке обмеження на їх держорган?

Мінсоцполітики в листі від 09.09.2014 р. № 3761/0/10-14/13 наполягає, що  вказаним особам не нараховуються доплати й надбавки до посадового окладу, премії, а також не здійснюється індексація їх заробітної плати.

Відповідне обмеження не стосується заступників керівників ЦОВВ та інших державних органів, керівників територіальних органів ЦОВВ.

Стосовно визначення керівників ЦООВ указується, що керівником ЦОВВ, який не є міністерством, є посадова особа, котра очолює ЦОВВ, здійснює керівництво його діяльністю.

Термін «керівник» центрального чи місцевого органу виконавчої влади означає посадову особу виконавчого органу, сукупність кваліфікуючих ознак якої визначає статус керівника.

Термін «державні органи» є ширшим, ніж термін «органи державної влади», оскільки охоплює, окрім органів законодавчої, виконавчої та судової влади, також інші органи, які не належать до жодної із зазначених гілок влади, але здійснюють певні державні функції, керівники яких наділені представницькими, нормотворчими, контрольними та виконавчими функціями, зокрема, такими, як приймати владні (обов'язкові до виконання) приписи (видавати правові акти), організовувати й контролювати їх виконання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»