Служба безпеки України зазначила (лист від 16.06.2014 р. № 16/16/13-4/25/2739), що прослуховування чи запис розмови або перегляд кореспонденції, яка ведеться із корпоративних засобів зв'язку після фактичного отримання згоди всіх учасників бесіди на такі дії, не порушуватиме їхніх прав і, на нашу думку, не матиме ознак оперативно-розшукової діяльності.

Однак у ході такої діяльності можуть накопичуватися та використовуватися відомості про фізичну особу, яка ідентифікована чи може бути конкретно ідентифікована, що фактично є обробкою персональних даних згідно зі ст. 2 Закону України «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. № 2297-VI.

Така обробка повинна здійснюватися з урахуванням вимог згаданого Закону після згоди суб'єкта персональних даних на обробку його персональних даних, створення умов для захисту цих даних та із забезпеченням його прав.

Водночас СБУ зауважує, що зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, електронних інформаційних мереж є оперативно-розшуковим заходом, пов'язаним із тимчасовим обмеженням прав громадян, яке можуть здійснювати лише підрозділи державних органів, визначені в ст. 5 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність».

Згідно із ч. 2 ст. 5 згаданого вище Закону, проведення таких заходів іншими суб'єктами, у тому числі приватними організаціями й особами, забороняється.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»