19 червня 2013 року КМУ схвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за безпекою автомобільних перевезень вантажів і відповідальності за порушення правил дорожнього руху».

За словами Міністра інфраструктури Володимира Козака, проїзд великовагових вантажівок — це одна з причин руйнування доріг, які сьогодні через інтенсивний рух і значно більшу завантаженість, ніж передбачалося під час проектування, втратили та продовжують втрачати несучу здатність.

Ухвалений законопроект покликаний удосконалити систему контролю за дотриманням автоперевізниками обмежень осьових навантажень, загальної маси та габаритних параметрів транспортних засобів під час здійснення перевезень вантажів автомобільними дорогами загального користування.

Передбачається, що збільшаться розміри штрафів за порушення правил проїзду великогабаритних (великовагових) транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами. Наприклад, розмір штрафу для водіїв складатиме від 30 до 40 НМДГ, тобто від 510 до 680 грн, а для посадових осіб, громадян — суб’єктів господарської діяльності — від 80 до 125 НМДГ (від 1360 до 2125 грн).

А порушення визначених у дозволі органу внутрішніх справ умов, режиму проїзду великогабаритних (великовагових) транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами спричинить штраф для водіїв від 40 до 60 НМДГ (від 680 до 1020 грн), для посадових осіб, громадян — суб’єктів господарської діяльності — від 125 до 250 НМДГ (від 2125 до 4250 грн).

У разі повторного вчинення протягом року будь-якого з порушень установлено штрафні санкції: для водіїв від 80 до 100 НМДГ (від 1360 до 1700 грн), а для посадових осіб, громадян — суб’єктів господарської діяльності — від 500 до 1000 НМДГ (від 8500 до 17000 грн).

Крім того, відповідно до запропонованих змін, ДАІ та посадові особи Укртрансінспекції отримають право зупиняти транспортні засоби для здійснення габаритно-вагового контролю.

Сам же габаритно-ваговий контроль можна буде здійснювати як із зупинкою транспортного засобу, так і під час руху за допомогою спеціальних технічних засобів.

Схвалений Урядом проект закону передано для подальшого розгляду до Верховної Ради України.

 

За інформацією Урядового порталу

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»