Банк для зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат відкриває фізичній особі окремий поточний рахунок або використовує вже відкритий для цих цілей рахунок (далі — окремий рахунок), — зазначає НБУ в листі від 01.10.2014 р. № 25-110/55892.

У разі, якщо у клієнта вже відкритий поточний рахунок у банку, на який здійснюється зарахування заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат, клієнту не потрібно відкривати окремий рахунок для таких надходжень. Банку достатньо укласти із клієнтом додатковий договір до договору банківського рахунка, у якому передбачити обмеження щодо зарахування коштів.

На окремий рахунок можуть бути зараховані, окрім заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат:

  • кошти, що були раніше помилково (надмірно) перераховані з цього окремого рахунка;
  • кошти за повернені товари чи не отримані послуги, оплата за які була здійснена з цього окремого рахунка за допомогою електронного платіжного засобу.

Зазначимо, що банки зобов'язані забезпечити виконання покладених на них функцій податкового агента, передбачених пп. 170.4.2 ПКУ.

Якщо клієнт бажає користуватися іншими банківськими послугами, у тому числі отримувати кредит овердрафт, здійснювати зарахування інших надходжень, то він може відкрити для цих цілей поточний рахунок.

Окремою ознакою поточного рахунка для зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат є додатковий параметр до аналітичного рахунка, який банк визначає самостійно.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»