Про спроби створення монопольного середовища на ринку нафтопродуктів Голова Держпідприємництва Михайло Бродський заявляв ще на початку липня. Тоді ж Голова Служби звертався до Уряду з вимогою внести зміни до Технічного регламенту щодо вимог до нафтопродуктів (який набував чинності 10 липня). Зазначимо, що відповідна постанова була прийнята без погодження із Держпідприємництвом, що суперечить принципам державної регуляторної політики.

Днями до Держпідприємництва звернулися оператори ринку нафтопродуктів із проханням не погоджувати черговий документ Міненерговугілля — проект наказу «Про затвердження Порядку визначення випробувальних лабораторій (центрів) оцінки якості бензинів та палив (дизельних, суднових та котельних)».

Держпідприємництво повністю розділяє позицію бізнесу: цей документ створить додаткові перешкоди в їх діяльності, а також націлений «відсіяти» вже створені операторами ринку акредитовані лабораторії та прив’язати суб’єктів до лабораторій, визначених Міненерговугілля.

Процедурні моменти: у Держпідприємництві зауважили, що деякі мовні конструкції, запропоновані розробником у контексті окремих пунктів проекту Порядку, є неоднозначними для розуміння особами, які повинні впроваджувати його вимоги, зокрема:

  • пункт 3.1 — «…порядку атестації, який встановлено». Ким встановлено?
  • абзац 4 пункту 3.3 — «…повинні контролюватися». Ким і в який спосіб?
  • абзац 1 підпункту 4.2.1 — «…та в разі потреби, перевірка випробувальної лабораторії». Хто і з яких причин буде визначати вказану потребу?
  • абзац 2 пункт 4.2.1 — «в установленому порядку запросити у випробувальної лабораторії додаткову інформацію». Ким установлений порядок, в які терміни та наслідки ненадання даної інформації?

До того ж, в проекті будь-яким чином не згадується і не розкрито питання щодо платності процедури визначення випробувальної лабораторії.

Аби уникнути появи корупційної схеми, Держпідприємництво відмовило в погодженні проекту наказу та направило пропозиції до Міненерговугілля про виключення із Техрегламенту пункту 24 щодо необхідності порядку визначення акредитованих лабораторій.

В доповнення до зазначеного повідомляємо, що у процесі розгляду проекту наказу до Держпідприємництва листом від 15.09.2014 р. надійшли зауваження від ПАТ «Укртатнафта».

 

Прес-служба Держпідприємництва України

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»