ДФС у листі від 25.09.2014 р. № 3933/6/99-99-17-03-03-15 нагадала, що доходи у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги й інших передбачених законом соціальних виплат, не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (пп. 165.1.41 ПКУ). Ознаки таких рахунків визначаються НБУ.

Фахівці служби наголошують, що банк для цілей зарахування виключно заробітної плати, стипендії, пенсії, соціальної допомоги й інших передбачених законом соціальних виплат відкриває фізособі окремий поточний рахунок або використовує вже відкритий із цією метою рахунок.

Для цього клієнт зобов'язаний у заяві про відкриття поточного рахунка (додаток 5) у рядку «Додаткова інформація» зазначити, що рахунок відкривається для згаданих вище цілей. Банк, у свою чергу, визначає ознаку таких рахунків у вигляді додаткового параметра до аналітичного рахунка.

Тобто норма пп. 165.1.41 ПКУ, яка звільняє від оподаткування проценти, за якими на користь фізосіб здійснюються лише виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги й інших передбачених законом соціальних виплат, працюватиме лише у випадку виконання описаних вище вимог із відкриття й обліку таких спецрахунків.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»