Фахівці ДФС у м. Києві на своєму офіційному сайті зазначають, що юридичні особи, які здійснюють лізингові (орендні) операції, не можуть застосувати спрощену систему оподаткування.

Лізингові (орендні) операції провадяться у вигляді: оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди житла з викупом, оренди земельних ділянок й оренди будівель, у тому числі житлових приміщень.

Юридична особа, яка передає право володіння та користування неспоживною річчю, визначеною індивідуальними ознаками та віднесеною згідно із законодавством до основних фондів, фізичній або юридичній особі, відповідно до договору лізингу є лізинговою компанією. Водночас такі компанії, керуючись пп. 291.5.4 ПКУ, не можуть бути єдинниками.

Раніше така ж думка звучала і в підкатегорії 108.12 «ЗІР»: «Оскільки лізингові операції належать до видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, юрособи-єдинники не мають права проводити такі лізингові операції, як надання в оренду рухомого та нерухомого майна. У разі проведення вказаних видів діяльності юридична особа зобов’язана перейти на сплату інших податків і зборів відповідно до пп. 5 пп. 298.2.3 ПКУ».

Зауважимо!

Переконані, юрособа-єдинник може надавати в оперативну оренду майно, лишаючись при цьому на спрощеній системі оподаткування та сплачуючи звичайний розмір єдиного податку. Власні аргументи ми навели в матеріалі «Чи можуть бути єдинниками юрособи, які надають в оренду майно».

  газети «Інтерактивна бухгалтерія» № 137/2014.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»