Для відшкодування витрат на утримання балансоутримувачем орендованого майна з орендарем укладається відповідний договір на основі Примірного договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого нерухомого майна та надання комунальних послуг орендарю, затвердженого Наказом Фонду держмайна від 23.08.2000 р. № 1774.

Водночас якщо приміщеннями користуються й орендар, і балансоутримувач (як це буває в переважній більшості випадків), то орендар бере участь в утриманні відповідних приміщень (у відповідній пропорції).

У разі якщо балансоутримувачем виступає бюджетна установа, яка має право на надання комунальних та експлуатаційних послуг, то орендар перераховує плату за ці послуги на рахунки, що призначені для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень розпорядників бюджетних коштів. Разом із тим надання таких послуг має бути передбачено законодавством.

Якщо ж балансоутримувач не має права на надання зазначених вище послуг, то орендар повинен відшкодувати витрати на утримання приміщень, понесені орендодавцем.

 

         Лист Держказначейства від 07.05.2013 р. № 1708/936-10335

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»