Із 27.09.2014 р. почав діяти Закон № 1636, який затвердив порядок створення вільної економічної зони «Крим» (далі — ВЕЗ «Крим») та особливості здійснення діяльності на тимчасово окупованій території.

Яка валюта розрахунків із контрагентом із Криму?

На території ВЕЗ «Крим» зможе застосовуватися мультивалютний режим. Водночас будь-які безготівкові платежі (перекази) із території ВЕЗ «Крим» на іншу територію України чи з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» здійснюються виключно в гривні або у вільно конвертованій валюті (п. 9.1 Закону № 1636). Тобто отримувати оплату за товар (роботи, послуги) чи сплачувати при їх придбанні можна буде, зокрема, у євро, дол. США, російських рублях тощо. Особливості режиму таких платежів (переказів) установлюватиме Нацбанк. Найімовірніше, найближчим часом Нацбанк урегулює це питання в своїх підзаконних актах, адже пряме завдання — прийняти відповідні акти — НБУ отримав від Закону № 1636.

Зауважте!

Функціонування ВЕЗ «Крим» в режимі тимчасової окупації її території здійснюється з урахуванням особливостей, визначених розділом ІІ «Перехідні положення» (п. 2.2 ст. 2 Закону № 1636). Такі перехідні положення визначають, як відбуватимуться розрахунки на сьогодні, допоки територія АР Крим є тимчасово окупованою.

Детальніше про інші особливості читайте тут.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»