На офіційному сайті Мінекономрозвитку України з’явився проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854».

Основні нововведення, які чекають на торговців алкоголем у разі якщо постанову приймуть, — порядок установлення режиму роботи спеціалізованих магазинів, відділів, секцій. Так, на сьогодні режим роботи встановлює сам суб’єкт господарювання за погодженням з органами місцевого самоврядування. Якщо запрацюють нові правила, усе стане навпаки: режим роботи встановлюватимуть органи місцевого самоврядування за погодженням із власником магазину, а для магазинів комунальної форми власності — взагалі без жодного погодження.

Крім того, за новими правилами торговець алкоголем повинен буде забезпечити можливість використання спеціальних платіжних засобів під час здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) відповідно до законодавства.

Планується також відкоригувати норми, які стосуються заборонених місць для торгівлі алкоголем. Так, зокрема ресторани, що знаходяться на території санаторіїв, зможуть торгувати хмільними напоями.

Проект постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1996 р. № 854»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»