Мінінфраструктури в листі від 28.05.2014 р. № 5615/25/10-14 нарешті погодилося із тим, що коли покупець здійснює перевезення власними автомобільними транспортними засобами товару, право власності на який за договором уже перейшло до нього, водію покупця під час здійснення перевезень не обов’язково мати товарно-транспортну накладну (даліТТН). Якщо ж послуга з доставки вантажу надається за плату, і це прописано в договорі окремо, то має місце надання послуги з перевезення вантажу, і, відповідно, для надання послуг із перевезення вантажу на договірних умовах водію необхідно мати ТТН.

Мінінфраструктури також наголосило, що ТТН є документом, який складається вантажовідправником для оформлення перевезень вантажів відповідно до укладеного договору й використовується для проведення остаточних розрахунків за надані послуги з перевезення вантажів.

До того ж указано, що ТТН є документом, який поряд із іншим призначений для обліку на шляху переміщення товарно-матеріальних цінностей, а також засвідчує матеріальну відповідальність водія-перевізника.

ТТН виписують у кількості не менше 4 примірників. Тож, навіть якщо вантажовідправник, вантажоодержувач і замовник перевезення є однією особою, усе одно слід оформити 4 екземпляри ТТН.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»