ДФС вслід за роз’ясненням щодо справляння ЄСВ із середнього заробітку мобілізованих працівників пояснила, що оскільки відсутній порядок компенсаційних виплат із бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент оподатковує суму середнього заробітку, виплачену таким працівникам, на загальних підставах за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%).

Відповідне роз’яснення міститься в під категорії 103.02 «ЗІР».

Раніше ми уже повідомляли в матеріалі «Податкова передумала: ЄСВ на середній заробіток мобілізованих нараховується», що податківці змінили точку зору, вирішивши, що оскільки роботодавець поки що не отримує компенсації з бюджету (й невідомо, чи отримає до кінця року), а виплачує середній заробіток мобілізованим із власних коштів, немає підстав не нараховувати  ЄСВ. Свою позицію вони оприлюднили в підкатегорії 301.03 «ЗІР». Але навряд чи на цьому закінчиться. Найімовірніше, тих платників ЄСВ, які не нараховували (не утримували) ЄСВ, керуючись Законом про ЄСВ та згаданим вище листом, зобов’яжуть нарахувати й утримати ЄСВ.

Проте, радує лише той факт, що уже 1 жовтня Уряд має розглянути на своєму засідання Порядок компенсації середнього заробітку мобілізованим працівникам. Як тільки  його ухвалять, ми проінформуємо про це.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»