Суб'єкт надання адміністративної послуги не може вимагати від суб'єкта звернення документи або інформацію, що перебувають у володінні суб'єкта надання адміністративних послуг або у володінні державних органів, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ або організацій, що належать до сфери їх управління. Це передбачає п. 7 ст. 9 Закону України «Про адміністративні послуги» від 06.09.2012 р. № 5203-VІ.

У зв’язку з цим ДФС ініціювала зімни до Порядку отримання довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податків — резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань із такого податку, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2010 р. № 1243 (далі — Порядок). Пропонується вилучити абз. 3 п. 3 Порядку, яким встановлено, що документ, який підтверджує сплату податку на доходи фізичних осіб (квитанція банку, платіжне доручення), пред'являється платником податку органу державної податкової служби для отримання довідки.

Проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку отримання довідки про сплату податку на доходи фізичних осіб платником податків — резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку» розміщено на офіційному веб-порталі ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»