З 19 квітня поточного року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України, якими визначено, що операції із увезення препаратів для клінічних випробувань оподатковуються за ставкою ПДВ 7% (за повідомленням прес-служби Держпідприємництва).

До сьогодні (через 3 місяці дії закону) на практиці 7% ПДВ для таких операцій не застосовується — імпорт ліків оподатковується за стандартною — 20% ставкою. Як зазначають митні органи, у них відсутні підстави (у вигляді роз’яснення МОЗ), що дозволяють застосовувати пільгову ставку при імпорті препаратів.

25 вересня Держпідприємництво ініціювало чергову нараду за участю представників МОЗ та ЄБА з метою термінового вирішення зазначеного питання. Учасники дійшли однозначної згоди, що для підтвердження права суб’єкта на застосування пільгової ставки при ввезенні ліків у рамках клінічних випробувань достатньо дозволу на клінічні випробування, який оформлюється рішенням МОЗ шляхом затвердження позитивного висновку Державного експертного центру.

Держпідприємництво вимагатиме від МОЗ у якнайшвидший строк видати чітке роз’яснення для підстави митним органам застосовувати 7% ПДВ при імпорті препаратів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»