Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо деяких питань оподаткування благодійної допомоги» від 02.09.2014 р. № 1668-VІІ, звільнив від обкладення ПДФО благодійну допомогу.

Надана благодійна допомога звільняється від обкладення ПДФО в будь-якій сумі:

  • учасникам бойових дій;
  • волонтерам, внесеним до реєстру волонтерів АТО

для закупівлі або у вигляді спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення чи інших товарів (робіт, послуг) за переліком, визначеним КМУ, чи для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;

  • учасникам масових акцій громадського протесту в Україні;
  • особам, які мешкають (мешкали) на територіях зони проведення АТО та/або вимушено покинули місце проживання;
  • особам, які мешкали на території АР Крим та вимушено покинули місце проживання

для оплати (компенсації) вартості лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг із лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення.

Надана благодійна допомога звільняється від обкладення ПДФО в сумі, що сукупно протягом звітного року не перевищує 1000 розмірів мінзарплат (1 млн 218 тис грн):

  • усім перерахованим вище категоріям

на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається КМУ. Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується за ставками 15 (17%), і платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги.

Закон набирає чинності з 26.09.2014 р. та поширюється на правовідносини, що виникли з 21.11.2013 р. При цьому до дати запровадження Реєстру волонтерів АТО вимоги щодо внесення благодійників-фізосіб до цього Реєстру не застосовуються.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»